Letenky na Malorku za 147 eur

Letenky na Malorku má v ponuke Ryanair za úžasné ceny. Priame linky prevádzkuje z letiska Bratislava do Palma Mallorca. Najlacnejšie letenky zoženiete už za 147 eur.

Malorka patrí medzi TOPku spomedzi obľúbených turistických destinácií. Je najväčším z baleárskych ostrovov (Menorka, Ibiza, Formentera) v Stredozemnom mori. Je populárnym dovolenkovým miestom pre nemeckých turistov - oblasť El Arenal, britských a škandinávskych turistov - oblasť Magaluf.

Malorka láka turistov panenskou prírodou a nádhernými plážami. Ak preferujete oddych a romantiku, vyberte si východné pobrežie, pre ktoré sú typické malé zátoky. Vyhľadávané sú strediská Cala d’Or, Cala Mondragó, Portocolom alebo Calas de Mallorca. Pre rodiny s deťmi je ideálny sever Malorky so širokými plážami a pozvolným vstupom do mora. Pokojné pláže nájdete v stredisku Alcúdia alebo Paquera. Pre tých, ktorí túžia po zábave a hľadajú nočný život, nie je nič lepšie ako juh ostrova, kde to žije cez deň i v noci. Je to hlavne oblasť okolo hlavného mesta Palma Mallorca, strediská Magaluf, El Arenal alebo Palmanova. V Magalufe sa bavia hlavne anglickí tínedžeri. Stredisko Magaluf je zase plné nemeckých tínedžerov a baviacich sa nemeckých seniorov.

Na ostrove sa zachovalo mnoho ruín kaštieľov a starobylých opáctiev z rímskych čias. Na rozvoji miestneho folklóru a kuchyne sa zase podpísala maurská kultúra.

Medzi najkrajšie pláže Malorky patrí Cala Agulla, ktorú obklopuje píniový les. Medzi ďalšie poklady patrí Cala Mondrago, ktorá sa nachádza v národnom parku a je ideálnym miestom pre šnorchlovanie. V južnej časti Malorky sa nachádza nádherná pláž Es Trenc s bielym pieskom a skalnatým pobrežím.

V hlavnom meste, Palma Mallorca, sa nachádzajú historické pamiatky, krásne záhrady, malebné uličky, vynikajúce reštaurácie, kaviarničky a obchody so známymi značkami. Dominantnou stavbou mesta je katedrála La Seu z 13. storočia. V noci je katedrála nádherne osvetlená a vidieť ju i z diaľky.

Či už preferujete rodinnú dovolenku s deťmi, ale hľadáte oddych v kombinácii so zábavou, Malorka vás uspokojí v každom smere. Táto perla v Stredozemnom mori je určite zárukou vydarenej dovolenky.

Ryanair ešte stále ponúka lacné letenky na Malorku s odletom z letiska Bratislava. Je ten správny čas naplánovať si letnú dovolenku.

Lacné letenky na Malorku z Bratislavy nájdete tu:

lacné letenky Malorka