Letenky na Maldivy za 579 eur

Peckové letenky v ponuke. Maldivy s odletom z Budapešti. Teraz je správny čas naplánovať si dovolenku a užiť si tento exotický raj.

Maldivy, často nazývané i Maledivy, sú snom azda každého a skutočnou dovolenkou snov. More v belasých azúrových farbách, pláže s jemným bielym pieskom a známe domčeky na vode.

Maldivy sa rozprestierajú na niekoľkých súostroviach sopečného pôvodu. Tie sa nazývajú atoly a sú pozostatkami sopiek, ktoré časom obrástli kolármi a stred sopky sa ponoril do mora. Na hladine tak zostal reťazec ostrovov s centrálnou lagúnou. Maldivy ponúkajú pláže, ktoré sú označované za tie najkrajšie na svete a sú obmývané priezračnou, azúrovou vodou.

Hlavným mestom je Male, ktoré je ľahko dostupné zo všetkých ostrovov, atolov. Celé mesto sa rozprestiera na jednom ostrove, ktorý je zároveň najväčší z celého súostrovia.

Maldivy sú tradičnou moslimskou krajinou, ale v dovolenkových strediskách to vôbec nie je cítiť. Nachádza sa tu množstvo ubytovacích zariadení od luxusných hotelových komplexov až po ubytovanie u miestnych obyvateľov, ktoré je veľmi obľúbené ak si chcete užiť exotickú dovolenku za výhodnú cenu. Atrakciou pre turistov sú však najmä vodné bungalovy, chatky na drevených pilieroch, ktoré sú osadené priamo v mori. Z chatky tak môžete rovno vykročiť do vody a užívať si kúpanie alebo šnorchlovanie hneď vedľa “izby¨.

Maldivy tvorí viac ako tisíc ostrovčekov, obývaných je iba okolo 200. Obľúbená je plavba k niektorému z neobývaných ostrovov, ktoré sú väčšinou malé a prejsť ich pešo trvá približne hodinku. Môžete si tak aspoň nachvíľu vychutnávať pocit, aké to je ocitnúť sa na opustenom ostrove.

Miestny podmorský svet je doslova pastvou pre oči. Žije tu vyše tisíc druhov rýb, 20 druhov veľrýb a delfínov, 5 druhov korytnačiek, 145 druhov krabov a iné živočíchy tvoriace pestrý život pod hladinou mora. Maldivy sú obľúbenou destináciou pre potápanie a šnorchlovanie. Na ostrove sa nachádzajú potápačské centrá, kde si vás zoberie pod svoje krídla profesionálny inštruktor.

Pre tých, ktorých nebaví celé dni ležať na pláži, sú v ponuke atraktívne športy ako vodné lyžovanie, surfovanie, vodné skútre alebo rybárčenie.

Ak ešte stále zvažujete, či navštíviť Maldivy, nemali by ste to dlho odkladať. Odborníci bijú na poplach, že Maldivy ako ich poznáme dnes sa môžu v priebehu budúceho storočia úplne vytratiť. Najvyšší bod totiž leží len 24 metrov nad morom a zvyšujúca sa hladina oceánu ich pomaličky ale isto zaplavuje.

Akciové letenky na Maldivy nájdete tu:

letenky Maldivy