Letenky na Korfu z Bratislavy len za 78 eur

Zaleťte si počas leta na slnečné Korfu priamo z Bratislavy. Môžete sa tešiť na panenskú prírodu, lagúny a úžasné pamiatky. Spiatočné letenky do mesta Kerkyra má v ponuke Ryanair už za 78 eur.

Korfu je najzelenší grécky ostrov a zároveň je považovaný za ten najkrajší. Niet sa čomu čudovať, že patrí medzi obľúbené a vyhľadávané dovolenkové destinácie. Vďaka spoločnosti Ryanair si aj vy môžete dopriať dovolenku na tomto nádhernom ostrove a navyše za super cenu. Odlet je priamo z Letiska Bratislava a samotný let trvá necelé 2 hodinky. Po pristátí sa ocitnete v hlavnom meste Korfu - Kerkyra. Medzinárodné letisko v Kerkyre je známe jednou z najkratších pristávacích dráh na svete, ktorá má 2350 metrov. Priamo z letiska sa ľahko dopravíte do hotela taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto, ktoré je lepšie rezervovať si vopred.

Kerkyra má bohatú históriu, ktorá sa začala písať už v 8. storočí p. n. l. Dominantou mesta je Stará pevnosť, Paleo Frourio. Od mesta je oddelená priekopou a stojí na mieste byzantského hradu. Za centrum mesta sa považuje nádherná Esplanáda, ktorá je vraj najkrajšia v celom Grécku. Za videnie stojí aj palác Achilleion s úžasnými záhradami, ktorý slúžil ako letohrádok rakúskej cisárovnej Sisi.

Korfu je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou i pre rodiny s deťmi. Odporúčaná je najmä časť Messonghi, kde sa nachádzajú nedotknuté pláže a rodiny s deťmi si môžu užívať pokoj tohto miesta.

letenky kerkyra