Letenky na exotický Cyprus od 72 eur

Cyprus ponúka dokonalé pláže, čisté more, super hotely a vynikajúce podniky. Objavte ho teraz s letenkou z Bratislavy už od 72 eur.

Cyprus je tretí najväčší ostrov v Stredomorí (hneď po Sicílii a Sardínii) a ponúka nekonečné možnosti pre skvelú dovolenku. Či spoznávanie antických historických pamiatok, výlet na pohorie Tróodos alebo prechod roklinou Avakas. Afroditin ostrov, ako ho často označujú, však skrýva toho oveľa viac.

Obľúbeným letoviskom je Ayia Napa, kde sa nachádzajú tie najkrajšie cyperské pláže a zábavné podniky. Nájdete tu pláže s bielym alebo tmavým piesok, jemným štrkom a úžasné lagúny. Obľúbenou plážou otrova je Nissi, ktorá sa pravidelne umiestňuje v rebríčku najkrajších pláži sveta a to najmä vďaka bielemu piesku a tyrkysovému moru. Čo sa týka krásy, nezaostáva za ňou ani pláž Konnos.

Ak sa chcete nadýchnuť trochu histórie, Nikózia je tým pravým miestom. Vznikla ešte v čase Byzantskej ríše a cítiť v nej vplyv templárov a Benátčanov. Hlavné mesto rozdeľuje hranica na grécku a tureckú časť a je to posledné rozdelené mesto v Európe. Colnica sa nachádza priamo na pešej zóne, cez ktorú prejdete do úplne odlišného sveta - do tureckej časti.

Pre aktívnejších turistov je ideálna prechádzka alebo cyklistika borovicovým lesom v pohorí Troodos. Zážitkom je i výprava do nádherných kláštorov a byzantských kostolov. Vo vnútrozemí zase môžete preskúmať olivovníkové háje alebo citrusové sady.

Na Cypre sa určite potešia i vaše chuťové poháriky. Mieša sa tu grécka, turecká a arabská kuchyňa. Určite vyskúšajte i miestne vína, ktoré sú vynikajúce.

Letenky Bratislava - Pafos (Cyprus) nájdete tu:

letenky pafos cyprus