Letenky na exotické Seychely za 569 eur

A máme tu pre vás hneď ďalšiu letenku do raja. Šum mora, tropický vánok a najviac fotografované pláže sveta. Letenky na Seychely z Viedne už za 569 eur.

Seychely už dávno nie sú destináciou iba pre tých zámožnejších. Dovolenka na Seychelách v kombinácii s akciovou letenkou vás môže vyjsť oveľa menej ako napr. dovolenka na Kanárskych ostrovoch.

Seychely, to je asi 115 ostrovov a ostrovčekov, ktoré sa nachádzajú v západnej časti Indického oceánu, v tesnej blízkosti Madagaskaru. Nájdete tu nádherné pláže, jemný piesok, krištáľovo azúrové more, korálové útesy, romantické zátoky a tropickú flóru. Legenda hovorí, že keď Boh stvoril svet, bolo mu ľúto, že si raj môžu užívať len anjeli a tak vzal kúsok neba a položil ho do Tichého oceánu. Nebo sa na vode rozrástlo, zafarbilo okolitú vodu do tyrkysova a vznikli Seychely. Musíme uznať, že sa mu to podarilo náramne.

Napriek masovému turizmu si Seychely zachovávajú svoj panenský obraz. Unikátne scenérie, takmer nedotknutá príroda, jedinečná fauna a flóra, presne tak, ako keď sa tu prvý krát vylodili Francúzi.

Seychelovské ostrovy sú ovplyvnené pasátmi a spadajú do pásma tropických dažďových pralesov. Najchladnejšie mesiace sú júl a august. Ideálne počasie je od mája do novembra, kedy fúka príjemný juhovýchodný vietor. Horúce počasie prichádza od decembra do apríla. Teplota sa celoročne drží medzi 28 až 30°C.

Turistický ruch Seychelských ostrovov sa sústredí na vnútorných ostrovoch Mahé, Praslin a La Digue. Mahé je najväčší z ostrovov, na severe je prevažne hornatý a ideálny na turistiku a juh je naopak vhodný na potápanie a šnorchlovanie. Na Mahé leží tiež hlavné mesto Victoria a medzinárodné letisko. Najznámejšia pláž je Beau Vallon a za tú najkrásnejšiu je označená Petit Ansé. Práve tú si domáci obyvatelia chránia a je dostupná iba po vlastných. Vôňou sa nechajte zvádzať na pláži Anse Souillac, ktorú obklopujú plantáže so škoricou.

Letenky na Seychely z Viedne nájdete tu:

lacné letenky seychely