Letenky na Cyprus z Bratislavy za 29 eur

Nádherné pláže, antické mestá, sladká baklava a bohatý nočný život. Zaleťte si na Cyprus s letenkami už od 29 eur. 

Afroditin ostrov, ako sa Cyprus často prezýva, je nádherný ostrov, kde sa mieša grécka, turecká a britská kultúra. Je významným miestom i z historického hľadiska, keďže archeologické náleziská potvrdzujú, že sem siahajú počiatky ľudskej civilizácie. V dôsledku geopolitických záujmov je ostrov rozdelený na Severný a Južný Cyprus. Severocyperskú tureckú republiku však uznáva iba Turecko. 

Cyperské pobrežie sa môže pýšiť množstvom nádherných pláží a zátok, ktoré doslova vyzývajú na kúpanie a k odpočinku. Jedným z takýchto miest je pláž Golden Beach (Zlatá pláž), ktorá je považovaná za najkrajšiu z celého ostrova. Rovnako krásna je i zátoka Petra Tou Romiou, ktorá je známa ako Afroditina pláž, kde sa podľa legendy zrodila bohyňa Afrodita. 

Mesto Paphos patrí medzi vyhľadávané turistické lokality v západnej časti ostrova. V jeho blízkosti sa nachádza i medzinárodné letisko, ktoré je druhé najväčšie na Cypre. V staroveku bol Paphos považovaný za kultové miesto bohyne Afrodity a do dnešných čias sa tu zachovali paláce, chrámy, divadlá a množstvo ďalších pamiatok. 

Letenky Bratislava- Paphos (Cyprus) a späť nájdete tu:

letenky paphos cyprus