Letenky do Thessaloniky z Bratislavy za 40 eur

Starodávne Thessaloniki je úzko spojené s históriou a ponúka množstvo zaujímavých miest. Letenky do gréckeho Thessaloniki s odletom z Bratislavy sú teraz v ponuke za 40 eur. 

Solún (grécky Thessaloniki) je druhé najväčšie mesto Grécka. Preslávilo sa najmä vďaka solúnskym bratom Cyrilovi a Metodovi, ktorí priniesli písmo na Veľkú Moravu. K najvyhľadávanejším turistickým atrakciám v meste patrí chrám, ktorý bratom postavili. 

Čo vidieť v Solúne

Ďalšou zaujímavou pamiatkou je Biela veža. Postavili ju Turci v 15. storočí a stavba slúžila na ochranu prístavu. Pôvodne sa nazývala Krvavá veža alebo Červená veža. Bolo to preto, lebo Turci na tomto mieste väznili mnohých Helénov a v roku 1826 sa odohral krvavý masaker. Keď si v roku 1912 Gréci vzali Solún späť, prefarbili vežu na bielo. Odtiaľ pochádza jej súčasný názov - Biela veža, ktorá sa zároveň stala symbolom gréckej suverenity. 

Zaujímavá je i Rotunda pochádzajúca zo 4. storočia, Palác Galeriusa, rímske kúpele, Aristotelova univerzita a chrám svätého Aghiosa Dimitriosa. 

Solún je špecifický pomalou gréckou atmosférou. Môžete sa prejsť promenádou k veľkému pamätníku, ktorý je venovaný Alexandrovi Veľkému alebo sa pokochajte miestnymi obchodíkmi. Obľúbená je štvrť Ladadika, kde po zotmení narazíte na mnoho turistov i domácich sediacich na terasách a vychutnávajúcich si dobré jedlo a víno. Ochutnajte typickú grécku špecialitu, ktorou je šalát s fetou a olivami. 

Letenky Bratislava - Thessaloniki a späť nájdete tu:

lacné letenky Grécko - Solún