Letenky do Ríma za parádnych 20 eur

Rím je skvelý tip na výlet v každom ročnom období. Vychutnajte si jeho fascinujúce pamiatky a skvelú atmosféru. Lacné letenky do Ríma z Bratislavy kúpite už za 20 eur. 

Starobylý Rím je plný prekvapení, fascinujúcich zákutí, dobrého jedla a kávy. O Ríme sa hovorí, že si ho každý zamiluje pri prvej návšteve. Ak sa vám páčia historické budovy, chrámy a paláce, Rím je tým pravým miestom, ktoré sa oplatí navštíviť. 

Symbolom mesta je antické Koloseum, k videniu je toho oveľa viac. Fontana di Trevi, Španielske schody, Pantheon, Forum Romanum alebo múzeá a galérie. 

Srdcom je Vatikán, najmenší štát na svete a centrum rímskokatolíckej cirkvi. Jeho najdôležitejšou pamiatkou je Bazilika sv. Petra, ktorá údajne stojí na mieste, kde bol ukrižovaný apoštol Peter. Pozoruhodnou stavbou je Sixtínska kaplnka, ktorú zdobia Michelangelove fresky. 

Vo Vatikáne na vás čakajú nádherné paláce a obdivuhodné múzeá. Anjelský hrad má s Vatikánom spoločný múr a ide o významnú monumentálnu stavbu, ktorá bola pôvodne postavená ako mauzoleum cisára Hadriána. 

Letenky do Ríma z Bratislavy nájdete tu:

letenky rím