Letenky do Pekingu za 359 eur

Objavte Zakázané mesto, navštívte Veľký čínsky múr a pozrite si zblízka najväčšiu terakotovú armádu na svete. Máme tu pre vás letenky do Pekingu z Viedne za 359 eur.

Peking je považovaný za srdce a mozog Číny. Stalo sa politickým a kultúrnym centrom. Oficiálny názov je Pej-ťing, čo znamená Severné hlavné mesto. Názov Peking vznikol na základe juhočínskych dialektov.

Táto svetová metropola má vždy čo ponúknuť svojim návštevníkom i keby ju navštívite stokrát. Možno vás neočarí na prvý pohľad, má však v sebe niečo výnimočné a príťažlivé. Čínu na jednej strane tvoria paláce, múzeá a  chrámy a na strane druhej sú tu ultra moderné stavby, športové areály a mrakodrapy.

Kroky každého návštevníka smerujú k najväčšej stavbe sveta a tou je Veľký čínsky múr. Meria až neuveriteľných 6400 km. Jeho úlohou bolo v minulosti chrániť severné hranice Číny pred nepriateľmi a strážilo ho viac ako milión mužov.

Peking nie je len pastvou pre oči ale i pre chuťové poháriky. Tradičné čínske jedlá sú plné ryže, rezancov a nesmie chýbať kuracie alebo kačacie mäso.

Jedným z najväčších problémov, s ktorými sa Peking potýka, je smog. Niet sa čomu čudovať, mestom sa denne prepravujú milióny ľudí a tiež sa tu nachádzajú obrovské priemyselné závody.

Najzaujímavejším miestom Pekingu je Zakázané mesto. Jeho história siaha až 700 rokov späť a celá stavba trvala až 14 rokov. Toto miesto bolo pre verejnosť neprípustné a vstup bez  povolenia sa trestal smrťou. Vystriedalo sa tu 24 cisárov, ktorí povolili vstup len pre vybrané služobníctvo. Čínska povesť hovorí, že kto sem raz vstúpil, už nikdy nesmel odísť.

Určite by ste si mali navštíviť i námestie Tiananmen, Námestie nebeského pokoja. Nachádza sa v centre Pekingu. Symbolom Pekingu je červená Brána nebeského pokoja, ktorá stojí na jeho severnom konci.

Letenky do Pekingu z Viedne nájdete tu:

letenky peking