Letenky do Paríža z Bratislavy za 45 eur

Paríž chutí, vonia, je plný úchvatných historických stavieb a očarí vás všadeprítomnou romantickou atmosférou. Paríž je skrátka úžasný. Urobte si aj vy výlet do mesta lásky, letenky s odletom z Bratislavy sú teraz v ponuke len za 45 eur.

Paríž patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie metropoly sveta. Získa si vás jeho typický francúzsky šarm a skvostná architektúra. Mesto na rieke Seine toho ponúka naozaj mnoho. Dominantou mesta je Eiffelova veža, ktorá ročne pritiahne viac ako 7 miliónov turistov. Najviac navštevovanou pamiatkou Paríža je viac ako 850 rokov stará Katedrála Notre Dame. Je postavená v gotickom štýle a pýši sa dychberúcou architektúrou. Ukrýva mnohé poklady, ako napríklad posvätné relikvie alebo vzácne korunovačné klenoty. Vstup do katedrály je zadarmo, pripravte sa však na to, že si vystojíte celkom dlhú radu.

Medzi ďalšie perly patrí Bazilika Sacré Coeur a gotická kaplnka Sainte-Chapelle, ktorá sa nachádza na ostrovčeku Île de la Cité na rieke Seine. Ak máte chuť na poriadnu dávku umenia, navštívte najslávnejšie múzeum sveta - Louvre. Múzeum zahŕňa vo svojej zbierke viac ako 35 000 exponátov a jeho návšteva je skutočným zážitkom. Určite sa oplatí urobiť si výlet aj mimo centrum Paríža, konkrétne do mesta Versailles, ktoré leží 24 kilometrov od Paríža. Zámok Versailles, ktorý sa tu nachádza, symbolizuje vrchol kráľovskej moci vo Francúzsku. V okolí zámku sa nachádza prenádherný park s množstvom fontán a zelene.

Viete, čo spája Francúzsko a Rakúsko? No predsa slávne croissanty. I keď sa toto nadýchané maslové pečivo bezprostredne spája s Francúzskom, jeho história siaha do Rakúska, kde si na podobnom sladkom rožku pod názvom Kipferl pochutnávali už v 13. storočí. V roku 1839 rakúsky dôstojník August Zang otvoril na slávnej parížskej ulici Rue de Richelieu viedenskú pekáreň Boulangerie Viennoise. V ponuke pekárne bol aj sladký rožok Kipferl. Ten zožal taký úspech, že ho začali napodobňovať a jeho názov sa zmenil na Croissant.

Letenky do Paríža

Aj vy ste dostali chuť na lahodné croissanty? Vyberte sa za nimi do Paríža. Priame lety do Paríža z Bratislavy prevádzkuje spoločnosť Ryanair. Najlacnejšie letenky začínajú už od 45 eur. Let trvá približne 2 hodinky a v cene letenky máte príručnú batožinu do 10 kg.

letenky paríž