Letenky do Marseille z Bratislavy za 74 eur

Marseille okrem podmanivej vône levandule ponúka množstvo pamiatok. Navštívte Provensalsko a užívajte si tento príťažlivý kút Francúzska. Letenky z Bratislavy teraz za 74 eur. 

Marseille patrí medzi nové destinácie, ktoré pridala do svojej ponuky letecká spoločnosť Laudamotion, v ktorej má podiel i Ryanair. Dostať sa do francúzskeho Marseille tak nikdy nebolo ľahšie. A čo všetko sa oplatí v Marseille vidieť? Tu je zoznam toho najlepšieho. 

Bazilika Panny Márie

Bazilika Panny Márie je dominantou Marseille a budete z nej mať úchvatný výhľad na celé mesto. Na jej vrchole sa týči socha Panny Márie s dieťaťom, ktorá má mesto ochraňovať. 

Starý prístav

Prístav je srdcom mesta a je obľúbeným miestom pre turistov. Nachádzajú sa tu dve mohutné pevnosti, medzi ktorými počas útokov natiahli obrovskú reťaz a tak chránili celé mesto. Dnes tu nájdete mnoho kaviarní a reštaurácií. 

Pevnosť If

Pevnosť sa rozprestiera na ostrove, ktorý leží kúsok od Marseille. Preslávila sa vďaka románu Alexandra Dumasa - Gróf Monte Christo

Historické múzeum Marseille

V blízkosti starého prístavu sa nachádza historické múzeum - Musée d’Histoire de Marseille. Múzeum bolo otvorené v roku 1983 a nájdete tu vonkajšiu výstavu s názvom Jardin des vestiges. Zbierka zahŕňa mnoho historických kúskov a vykopávky zo všetkých období. 

letenky brusel