Letenky do Madridu túto jeseň za 44 eur

Španielsky temperament, sangria a množstvo zaujímavých miest. To je Madrid, mesto kráľov. Urobte si výlet do Madridu túto jeseň. Ryanair má v ponuke letenky už za 44 eur.

Madrid, srdce Španielska, je veľmi obľúbenou turistickou destináciou a to aj napriek tomu, že nemá more a občas leží v tieni slávnejšej Barcelony. Je však rovnako neodolateľný a krásny. Nachádza sa v oblasti Kastília a pohodovú atmosféru tu cítiť na každom kroku. Medzi najkrajšie miesta Madridu patria Kráľovský palác, katedrály a úžasné námestia.

Na námestí sa nachádza socha medveďa opierajúca sa o strom madroňa, ktorá je spomienkou na časy, kedy sa v Madride potulovalo množstvo medveďov.

Symbolom mesta a zároveň najstaršou pamiatkou je Kráľovský palác (Palacio Real). Palác dal postaviť bourbonský kráľ Felipe V. a nachádza sa v ňom 2800 miestností. Vstup do paláca strážia vojaci v uniformách. V roku 1734 palác zasiahol rozsiahly požiar a trvalo celý 26 rokov kým bol zrekonštruovaný.

Ak máte radi umenie, ste na správnom mieste. Madrid je totiž plný nielen umenia, ale aj umelcov. Navštívte napríklad múzeum Museo del Prado, v ktorom sa nachádzajú obrazy od umelcov akými boli Velasquez alebo Goya. Zbierku od Picassa, Salvatora Dallího alebo Joana Miróa zase nájdete v múzeu moderného umenia - Museo Reina.

Hlavnou tepnou Madridu je Gran Via, kde narazíte na luxusné obchody, hotely, reštaurácie a bary.

Letenky do Madridu z Bratislavy nájdete tu:

letenky Madrid