Letenky do Londýna za 54 eur

Dajte si čaj o piatej, doprajte si skvelé nákupy, navštívte historické pamiatky a možno stihnete aj nejaký ten futbalový zápas. Skvelá letenka do Lodnýna len za 54 eur čaká na vás.

Letenky do Londýna patria medzi najvyhľadávanejšie a ak je dobrá cena, zachvíľu sú fuč. Londýn láka svojou výnimočnou atmosférou a niet sa čomu čudovať, že sa sem turisti radi vracajú. Toto mesto je plné architektonických skvostov, histórie a vynikajúceho jedla.

Londýn je hlavným mestom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Patrí medzi multikultúrne metropoly sveta, kde môžete stretnúť rôzne národnosti, kultúry a netradičné chute z rôznych kútov sveta. Na jednej ulici nájdete napríklad indickú, čínsku, pakistánsku a taliansku reštauráciu.

Turistické atrakcie Londýna poznajú azda všetci. Buckhinghamský palác, Big Ben London Eye alebo Tower Bridge patria medzi najznámejšie pamiatky sveta.

Buckhinghamský palác je najväčšou kráľovskou pracovňou na svete. Nielenže je sídlom kráľovskej rodiny, ale môže sa popýšiť aj prekrásnymi priestormi, okolitými záhradami a tradičnou výmenou stráži, ktorá je sprevádzaná pochodovou kapelou a množstvom návštevníkov.

Pokiaľ sa vydáte do Londýna, určite by vám nemala chýbať fotografia s pohľadom na Big Ben. Dominantou veže je obrovský zvon, ktorý váži 14 ton. Big Ben je vysoký viac ako 96 metrov a je súčasťou parlamentných budov Houses of Parliament.

London Eye (Londýnske oko) vám dopraje pohľad na Londýn z vtáčej perspektívy. Nachádza sa v srdci mesta a od svojho spustenia v roku 1999 sa stalo najnavštevovanejšou atrakciou Veľkej Británie. Pôvodne malo byť v prevádzke iba päť rokov, miestna radnica však povolila jeho prevádzku natrvalo.

Centrom Londýna je námestie Trafalgar Square, kde sa nachádza vysoký stĺp so sochou Admirála Nelsona a Národná galéria. Štvrť Greenwich je zase skutočnou perlou Londýna. Nachádadzajú sa tu observatória, nultý poludník alebo kráľovský park.

Londýn ponúka i množstvo menej známych miest, ktoré sú však rovnako vrzušujúe a krásne ako tie známejšie. Objavovať Londýn je jednoducho zážitok a určite sa do tohto mesta nikdy nekončiacich možností budete chcieť znovu vrátiť.

Akciové letenky do Londýna nájdete tu:

letenky do Londýna