Letenky do Londýna za 39 eur

Máte chuť na pravý anglický čaj? Poďte s nami do Londýna! Čaká na vás množstvo zaujímavých miest a neopakovateľná atmosféra Londýna. Letenky z Bratislavy má v ponuke Ryanair od 39 eur. 

Anglické raňajky, Fish & Chips alebo Yorkshirský puding. To sú povinné zastávky, ak chcete vedieť, ako chutí Londýn. A ktoré miesta by ste rozhodne nemali vynechať? Prinášame vám zoznam tých najznámejších. 

Britské múzeum 

Britské múzeum je jedno z najznámejších a najvýznamnejších múzeí histórie a kultúry. Nachádza sa tu množstvo úchvatných pamiatok, milióny artefaktov, ktoré múzeum zbiera od roku 1753. 

Buckinghamský palác

Kto by nepoznal najväčšiu kráľovskú pracovňu na svete? Okrem toho, že je londýnskou rezidenciou kráľovnej Alžbety II., je aj miestom konania významných štátnych akcií. Interiér je elegantne zdobený lustrami, obrazmi od Rembrandta alebo Rubensa a tiež sa tu nachádza anglický a francúzsky nábytok. 

Portobello Road Market

Portobello Road Market je obľúbeným miestom Londýnčanov i turistov. Je situovaný vo štvrti Notting Hill a nájdete tu stánky so starožitnosťami, oblečením, šperkmi alebo jedlom. 

Piccadilly Circus

Tvorí súčasť londýnskej štvrte West End a často je prirovnávaný k Time Square. Je to zároveň významný dopravný uzol, ktorý bol vybudovaný v roku 1819 kvôli spojeniu Regent Street s obchodnou ulicou Piccadilly. 

Hyde Park a Kensingtonské záhrady

Najväčším parkom v centre Londýna je Hyde Park s Kensingtonskými záhradami. Park je rozdelený jazerom Serpentine a nachádza sa tu tiež slávny Speaker's Corner. 

Letenky do Londýna z Bratislavy nájdete tu:

letenky londýn