Letenky do Londýna už za 39 eur

Poďte do Londýna s letenkou už za 39 eur. Vyberte sa do sveta Harryho Pottera, dajte si čaj o piatej a preskúmajte tie najznámejšie miesta. Londýn čaká na vás.

Londýn je jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších miest sveta. Je veľmi priateľský, ponúka nezabudnuteľnú atmosféru a výnimočné miesta. I preto je medzi turistami veľmi vyhľadávaný, hoci i na krátky víkendový pobyt. Je plný architektonických skvostov a gurmánskych špecialít.

Londýn, ako hlavné mesto Veľkej Británie a Severného Írska, patrí medzi multikultúrne metropoly. Stretnete tu národnosti, kultúry a náboženstvá z celého sveta. Zaujímavosťou je, že tu môžete počuť až 300 rôznych jazykov.

Najznámejšie pamiatky Londýna netreba zvlášť predstavovať. Buckhingamský palác, Tower Bridge, Big Ben alebo London Eye sú dobre známe i tým, ktorí v Londýne nikdy neboli.

Buckhinghamský palác sídlom kráľovskej rodiny a asi najväčšou kráľovskou pracovňou sveta. Zaujímavosťu je výmena kráľovskej stráže za zvukov pochodovej hudby, ktorá láka turistov.

Názov Big Ben sa ľudovo používa ako pomenovanie pre celú vežu, no v skutočnosti je to názov najväčšieho zvonu, ktorý sa na nej nachádza a váži až 14 ton. Oficiálny názov veže je Elizabeth Tower. Veža je vysoká 96 metrov a je súčasťou budov Houses of Parliament.

London Eye (Londýnske oko) je najznámejšou vyhliadkov, z ktorej si môžete pozrieť Londýn z vtáčej perspektívy. Oficiálne bol spustený v roku 1999.

Hlavným námestím v Londýne je Trafalgar Square, ktoré je centrom všetkého diania. Na námestí sa nachádza socha Admirála Nelsona a Národná galéria. Štvrť Greenwich je skvostom Londýna, kde nájdete kráľovský park, observatória a poludník.

Letenky do Londýna nájdete tu:

letenky do Londýna