Letenky do Dubrovníka z Viedne za 139 eur

Letnú dovolenku môžete začať plánovať už teraz. Ak máte radi Chorvátsko, vymeňte cestu autom za pohodlný let. Letenky do Dubrovníka s odletom z Viedne kúpite len za 139 eur.

Anglický dramatik a esejista, George Bernard Shaw, raz povedal, že tí ktorí hľadajú raj na zemi, mali by navštíviť Dubrovník. A mnohí cestovatelia dajú jeho slovám iste za pravdu. Dubrovník je obľúbenou turistickou destináciou v Stredomorí a často sa prezýva i "perla Jadranu". Očarí vás úžasnými historickými pamiatkami, prekrásnymi hradbami, úzkymi kamennými uličkami. Čerešničkou na torte je úžasná stredomorská kuchyňa, ktorá ponúka množstvo kulinárskych zážitkov. Dubrovník možno len ťažko opísať slovami, musíte ho jednoducho zažiť.

Dubrovník obklopujú starobylé hradby, ktoré sú zachované v pôvodnej podobe. Ukrývajú množstvo historických príbehov, palácov, uličiek, pevností a sú zapísané na zozname UNESCO.

Obľúbenou promenádou a centrom všetkého diania je Stradun. Konajú sa tu podujatia a schádzajú sa sem predavači, umelci, remeselníci a zabávači. Medzi unikátne pamiatky patrí goticko-renesančný palác Sponza, ktorý bol významným obchodným centrom Dubrovníka.

Dubrovník ponúka úžasné miesta panenské pláže a čisté more. Pláže sú kamienkové a sú ideálne tiež pre rodiny s deťmi. Najznámejšou plážou je Banje, ktorá sa radí medzi najkrajšie pláže sveta. Obľúbená je tiež pláž Buža, ktorá sa skrytá za mestskými hradbami a vstup je cez kamenné vráta.

Približne 700 metrov východne od prístavu sa leží ostrovček Lokrum, ktorý je súčasťou Dubrovníka. Pre svoje geomorfologické zvláštnosti a jedinečnú flóru je chráneným územím. Pláž Šunj, ktorá sa tu nachádza, má plytký vstup do mora a jemný piesok a je vhodná najmä pre rodiny s deťmi

Dubrovník ponúka niečo pre každého, pre tých ktorí hľadajú oddych, ale i tých, ktorí túžia po dobrodružstve.

Lacné letenky do Dubrovníka z Viedne nájdete tu:

letenky Dubrovník