Letenky do Dubrovníka od 21 eur

Začnite plánovať letnú dovolenku už teraz! Ak milujete Chorvátsko, potom si zamilujete i tieto letenky. Letenky do Dubrovníka s odletom z Viedne kúpite už od 21 eur. 

George Bernard Shaw, anglický dramatik a esejista, raz povedal, že tí, ktorí hľadajú raj na zemi by mali navštíviť Dubrovník. A my môžeme len súhlasiť. Dubrovník je obľúbenou turistickou destináciou v Stredomorí a prezývajú ho i "perla Jadranu". Úchvatné historické pamiatky, prekrásne hradby, úzke kamenné uličky. Nemožno zabudnúť ani na vynikajúcu stredomorskú kuchyňu s množstvom kulinárskych zážitkov. Krásu Dubrovníka možno len ťažko vyjadriť slovami, musíte ho jednoducho zažiť. 

Dubrovník je obklopený starobylými hradbami, ktoré sú zachované v pôvodnej podobe. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok a palácov.

Srdcom Dubrovníka a centrom všetkého diania je Stradun. Pravidelne sa tu konajú podujatia a schádzajú sa tu predavači, umelci, remeselníci a zabávači. Unikátnou pamiatkou je goticko-renesančný palác Sponza, ktorý bol významným obchodným centrom Dubrovníka. 

Pýchou Dubrovníka sú panenské pláže a čisté more. Pláže sú kamienkové a obľúbené i rodinami s deťmi. Jednou z najznámejších pláží je Banje, ktorá patrí medzi najkrajšie na svete. Pekná je i Buža, ktorá sa nachádza za mestskými hradbami a vstupuje sa do nej cez kamenné vráta. 

Asi 700 metrov východne od prístavu sa nachádza ostrovček Lokrum, ktorý je súčasťou Dubrovníka. Vďaka geomorfologickej zvláštnosti a jedinečnej flóre je chráneným územím. 

Lacné letenky do Dubrovníka z Viedne nájdete tu:

letenky Dubrovník