Letenky do Bukurešti v júni za 33 eur

Odhoďte predsudky a objavte úžasné miesta v Bukurešti. Stačí si kúpiť letenky s odletom z Viedne a  za jeden a pol hodinky letu sa môžete na vlastné oči presvedčiť, že Bukurešť rozhodne stojí za návštevu. 

I keď Bukurešť nepatrí medzi TOP vyhľadávané európske metropoly, určite má čo ponúknuť. Bohatá história, zaujímavá kultúra a množstvo pamiatok. Prehliadku mesta môžete začať návštevou ulice Calea Victoriei, ktorá bola v minulosti hlavnou obchodnou ulicou. Dnes sa tu nachádzajú reštaurácie, obchody a pamiatky. Po zotmení ponúka nočný život a zábavu. 

Ďalším zaujímavým miestom je Palác parlamentu, ktorý je plný kontrastov. Pre jedných je to najkrajšia budova v Bukurešti, iní ju považujú za tú najškaredšiu. Palác parlamentu bol postavený za tyranskej vlády Nicolae Ceausescu s cieľom stať sa najväčšou parlamentnou budovou na svete. Miestnosti sú zariadené v pompéznom štýle a budova slúži ako sídlo parlamentu a tiež sa tu nachádza Múzeum totality. 

Bukurešť má tiež svoj víťazný oblúk, ktorý je replikou toho v Paríži. Sú na ňom umiestnené historické erby jednotlivých častí Rumunska. Oblúk je národným symbolom Rumunov. 

Athenaeum je nádherná koncertná sála, ktorá bola postavená v 19. storočí. Je sídlom rumunskej filharmónie. Interiér zdobia úchvatné ornamenty, ktoré sa nachádzajú priamo pod 40 metrov vysokou kupolou. 

Letenky do Bukurešti z Viedne nájdete tu:

letenky do bukurešti