Letenky do Bruselu z Bratislavy za 49 eur

Ochutnajte pravú belgickú čokoládu, prejdite sa námestím Grand Place a užite si nespútanú atmosféru. Letenky do Bruselu s odletom z Bratislavy sú v ponuke za 49 eur. 

“Hlavné mesto Európy¨, ako sa Brusel často prezýva, je plné zelene, architektonických pamiatok a zaujímavých miest. Miestne múzeá ukrývajú najcennejšie umelecké zbierky Európy a nájdete tu tiež tie najlepšie čokoládovne, v ktorých môžete ochutnať pravé belgické pralinky. 

Brusel je hlavne multikultúrne a multijazyčné mesto. Svedčí o tom i samotný názov mesta, ktorý má hneď štyri podoby - Bruxelles, Brussel, Brussel alebo Brüssel.

Výhodou Bruselu je to, že všetky zaujímavé miesta prejdete bez problémov pešo. Prehliadku mesta môžete začať na námestí Grand Place, ktoré sa nachádza v tzv. Dolnom meste. Údajne je najkrajším námestím v Európe a nachádza sa tiež na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pýchou námestia sú nádherné domy a dominuje mu zachovalá radnica v gotickom štýle. Na veži sa týči socha Michaela, ktorý je patrónom Bruselu. V tejto časti sa nachádza i najznámejšia atrakcia Bruselu, ktorou je socha cikajúceho chlapca - Manneken pis. Socha je súčasťou fontány a umiestnená v nenápadnej uličke. Úchvatné sú i malebné zákutia vo štvrti Marolles, ktorá je akoby obrovským trhoviskom. 

Horné mesto je naopak elegantné a vidieť tu silný vplyv aristokracie. Nachádza sa tu Kráľovský palác a tiež tzv. Mont des Arts s významnými múzeami. 

Brusel ocenia tiež milovníci nákupov, keďže mesto ponúka množstvo luxusných butikov a obchodných domov. Vedeli ste, že v Bruseli sa nachádza i najstaršia nákupná pasáž v Európe? Galeries Royales Saint-Hubert ponúka plno obchodíkov a typických belgických produktov.

Povinnou zastávkou každého návštevníka Bruselu je ochutnávka belgických praliniek, čokolády a piva. Netreba zabudnúť ani na lahodné waffle, na ktoré narazíte takmer na každom rohu. 

Letenky do Bruselu z Bratislavy nájdete tu:

letenky brusel