Letenky do Bruselu z Bratislavy za 39 eur

Brusel už učaroval mnohým návštevníkom. Budeš ty jedným z nich? Parádne letenky do Bruselu teraz za 39 eur s odletom z letiska Bratislava.

Vedeli ste, že Bresel je označovaný i ako hlavné mesto Európy? A toto pomenovanie si zaslúži oprávnene. Brusel je totiž sídlom NATO a tiež niektorých inštitucií Európskej únie. Brusel tvorí pestrá kombinácia jazykov a národností. Samotné mesto sa nazýva i ako Bruxelles, Brussel, Brussels alebo Brüssel a všetky návy sú dokonca správne.

Brusel je plný zelene, historických pamiatok a luxusných obchodov svetoznámych značiek. Nazývaný je i "menšia sestra Paríža".

Symbolom Bruselu je Atomium, ktoré vzniklo pri príležitosti svetovej výstavy EXPO v roku 1958.

Pokiaľ by ste chceli prejsť Európu za pár hodín, žiadny problém. Najdete tu 35 menších modelo európskych pamiatok ako Big Ben, gondoly v Benátkach alebo Berlínsky múr.

Historickým centrom Bruselu je námestie Grote Markt. Jeho dominantnou stavbou je gotická radnica z 15. storočia. Jej veža siaha do výšky 96 metrov a nachádza sa na nej socha Michaela, ktorý je patrónom Bruselu. Súčasťou námestia je Tapis Fleurs, kvetinový koberec, ktorý vymieňajú každé dva roky.

Keď už sme v Bruseli, nemôžeme opomenúť soch najznámejšieho cikajúceho chlapca - Manneken pis, na ktorú sú turisti asi najviac zvedaví. Chlapec je súčasťou fontány a najznámejším symbolom mesta.

Brusel je potešením i pre všetky mlsné jazýčky. Je totiž domovom tej najkvalitnejšej čokolády a tiež tu robia vynikajúce waffle.

Letenky do Bruselu z Bratislavy nájdete tu:

letenky brusel