Letenky do Bruselu z Bratislavy za 26 eur

Zažite kúzelný eurovíkend v Bruseli. Ochutnajte pravú belgickú čokoládu, prejdite sa úchvatným námestím Grand Place a vychutnajte si nespútanú atmosféru "hlavného mesta Európy". Letenky do Bruselu s odletom z Bratislavy teraz len za 26 eur. 

Brusel je jedinečné mesto, ktoré je najmä kultúrnym a politickým centrom. Neoficiálna sa prezýva "hlavné mesto Európy", keďže tu má sídlo NATO a významné inštitúcie Európskej únie. Je to medzinárodné mesto, ktoré tvorí pestrá kombinácia jazykov a národností. Svedčí o tom i samotný názov mesta, ktorý má hneď štyri podoby - Bruxelles, Brussel, Brussels alebo Brüssel.

Brusel je plný zelene, mestských parkov, historických pamiatok a tiež luxusných obchodov. Hovorí sa o ňom tiež ako o "menšej sestre Paríža".

Prehliadku Bruselu môžete začať na námestí Grande Place, ktoré je údajne najkrajším námestím Európy a nájdete ho tiež na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nachádzajú sa tu nádherné domy a dominantou námestia je zachovalá radnica v gotickom štýle. Na jej veži sa hrdo týči socha Michaela, ktorý je patrónom Bruselu. 

Vedeli ste, že v Bruseli sa nachádza najstaršia nákupná pasáž v Európe? Galeries Royales Saint-Hubert ponúka množstvo obchodíkov a typických belgických produktov. Za videnie stojí i katedrála sv. Michala a sv. Guduly, kráľovský palác alebo opera. 

Určite sa nezabudnite vyfotiť pri najznámejšej atrakcii Bruselu, ktorou je cikajúci chlapec - Manneken pis. Socha sa nachádza v nenápadnej uličke a je súčasťou fontány. 

Brusel je tiež domovom tej najkvalitnejšej čokolády a vyskúšajte úžasné waffle, ktoré tu pripravujú. 

Letenky do Bruselu z Bratislavy nájdete tu:

letenky brusel