Letenky do Bourgasu z Bratislavy za 33 eur

Užite si skvelú dovolenku v slnečnom Bulharsku. Letenky za super ceny do Bourgasu s odletom z Bratislavy ponúka Ryanair už za 33 eur.

Bulharsko patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie najmä pre nízke ceny, perfektné počasie a krásne pláže. Leto býva horúce a teplota Čierneho mora dosahuje od júna do septembra okolo 23 stupňov.

Môžete si vybrať zo širokej ponuky hotelov a ubytovacích zariadení. Využite napríklad TripAdvisor a porovnajte si hotelov a tiež recenzie.

Bulharské pobrežie sa delí na severné a južné a je dlhé 378 kilometrov. Najobľúbenejšími časťami Bulharska sú Slnečné pobrežie, Zlaté piesky a Albena, kde nájdete množstvo hotelov, skvelé služby a možnosti ako tráviť voľný čas.

Južné pobrežie

Hlavným strediskom južného pobrežia je Bourgas. Obľúbené sú mestečká Nesebar a Sozopol. Najväčším letoviskom južného pobrežia je Slnečné pobrežie, ktoré leží 25 kilometrov od letiska v Burgase. Turisti sa najviac schádzajú na plážovej promenáde, ktorú lemujú obchody, reštaurácie, bary a nočné podniky.

V Burgase si okrem slnkom zaliatych pláži a mora môžete dopriať aj výlety do jeho okolia. Zaujímavý je Ostrov sv. Anastázie nachádzajúci sa 6,5 kilometra od Burgasu. Na ostrove sa nachádza kostol, maják, reštaurácia a prírodná čajovňa. Legenda hovorí, že keď kaukazskí piráti plienili pobrežie, mnísi sa bránili ikonou sv. Anastázie. Zrazu prišla obrovská búrka a pirátska loď z ničoho nič skamenela. Skalný útvar, ktorý pripomína vrak lode, sa tu nachádza dodnes.

Spiatočné letenky do Bourgasu z Bratislavy nájdete tu:

letenky burgas