Letenky do Bourgasu na jar od 13 eur

Plánujete letnú dovolenku v Bulharsku? Potom tu máme pre vás tieto skvelé letenky. Lacné letenky do Burgasu ponúka Laudamotion z Viedne.

Zajte zľavový kód PECKYFEB10 a získajte zľavu 10 eur z ceny letenky. Akciové termíny sú dostupné od apríla do mája 2020.

Bulharsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou najmä pre jeho dostupné ceny a slnkom zaliate pláže. Leto tu býva poriadne horúce a slnečné. Teplota Čierneho mora dosahauje od júna do septembra v priemere 23 stupňov.

Letovisko má širokú ponuku hotelov a ubytovacích zariadení. Podľa toho, aké máte nároky na ubytovanie, si môžete ľahko vybrať hotel na základe recenzií na internete.

Bulharské pobrežie má 378 kilometrov a rozdeľuje sa na severné a južné. Obľúbené sú oblasti Zlaté piesky, Albena a Slnečné pobrežie, ktoré ponúkajú nové hotely, vynikajúce služby a možnosti pre športové a kultúrne vyžitie.

Južné pobrežie

Strediskom južného pobrežia je Burgas. Turisti obľubujú najmä mestečká Nesebar a Sozopol, ktoré majú jedinečnú atmosféru. Najväčším letoviskom je Slnečné pobrežie, ktoré sa rozprestiera asi 25 kilometrov od medzinárodného letiska v Burgase. Jeho centrom je plážová promenáda, ktorú lemujú obchody, bary a reštaurácie. Cez deň je vyhľadávaná najmä pre nákupy a v noci sa stáva centrom zábavy.

Okolie Burgasu

Burgas okrem slnkom zaliatych pláží a kúpania v Čiernom mori, ponúka tiež množstvo zaujímavostí a atrakcií pre voľný čas. Môžete si napríklad urobiť výlet na Ostrov sv. Anastázie, ktorý leží 6,5 kilometrov od Burgasu a nachádza sa tu kostol, maják, reštaurácia a prírodná čajovňa. K ostrovu sa viaže legenda o kaukazských pirátoch, ktorý plienili čiernomorské pobrežie. Keď atakovali ostrov, mnísi sa bránili ikonou sv. Anastázie. Odrazu prišla obrovská búrka a pirátska loď skamenela. Skalný útvar, ktorý pripomína vrak lode, obmývajú morské vlny dodnes.

Letenky do Bourgasu z Bratislavy nájdete tu:

letenky Dubrovník