Letenky do Bologne z Viedne za 39 eur

Bologna okrem toho, že je hlavným mestom gastronómie, je považovaná za jedno z najkrajších miest Talianska. Zaleťte si do úžasnej Bologne a pochutnajte si na skvelých špagetách. Letenky do Bologne z Viedne kúpite už za 39 eur.

Bologna leží v jednom z ekonomicky najvyspelejších regiónov Talianska a patrí k jeho najbohatším mestám. Na druhej strane je úzko spletá s bohatou históriou. Je domovom najstaršej univerzity svteta, kde študoval napríklad aj Umberto Eco. Vďaka univerzite si získala Bologna prezývku La Dotta, čo znamená vzdelaná. S obľubou je tiež prezývaná La Rossa (červená), keďže množstvo historických budov je postavených z červenej tehly. Prezývka La Grassa (tlstá) je zase spojená s vynikajúcou bolonskou kuchyňou, ktorú predstavujú najmú krémové omáčky a mäso.

Bolognu si užijete za každého počasia a návštevu vám neskazí ani dážď. Až 45 kilometrov ulíc mesta je ukrytých pod historickými arkádami. Môžete si tak užívať prechádzky historickými uličkami, navštíviť obchody so suvenírmi alebo luxusnými značkami.

Via Indipendenza je hlavnou tepnou mesta, kde sa to hemží turistami. Dostanete sa po nej až na námestie Piazza Maggiore, kde sa nachádza Basilica San Petronio. Bazilika je piaty najväčší kostol sveta a keďže je stále nedokončený, svojou fasádou nezapadá do typického koloritou Bologne. Rozhodne však stojí za zhliadnutie, je skutočne očarujúca. Na skok od baziliky sa nachádza Neptúnova fontána, ktorej dominuje socha Neptúna držiaca trojzubec. Práve tento trojzubec má vo svojom znaku miestna automobilka - Maserati.

Ako sme už na začiatku spomenuli, Bologna je hlavne mestom gastronómie. Určite ochutnajte v niektorej z reštaurácií svetoznáme jedlá, ktorých domovom je práve Bologna. Sú to bolonské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini alebo mortadella.

Letenky do Bologne z Viedne nájdete tu:

letenky bologna