Letenky do Bologne z Viedne za 30 eur

Navštívte jedno z najkrajších miest Talianska, ktoré je tiež známe ako hlavné mesto gastronómie. Navyše tu narazíte na úchvatne pamiatky, ktoré stoja za videnie. Letenky do Bologne z Viedne sú teraz len za 30 eur. 

Bologna patrí medzi najbohatšie mestá Talianska a to nie len ekonomicky, ale aj historicky. Nachádza sa tu najstaršia univerzita sveta, na ktorej študoval dokonca i Umberto Eco. Vďaka univerzite si Bologna vyslúžila prezývku La Dotta, čo znamená vzdelaná. Tu zoznam jej prívlastkov ani zďaleka nekončí. Bologna sa prezýva tiež La Rossa (červená), keďže jej historické budovy sú postavené prevažne z červenej tehly. Prívlastok La Grassa (tlstá) je spojený s vychýrenou bolonskou kuchyňou. 

V Bologni sa nemusíte dokonca obávať nepriaznivého počasia. Až 45 kilometrov ulíc pokrývajú historické arkády, ktoré vás ochránia pred dažďom. Nič vám teda nemôže narušiť prechádzku týmto úchvatným mestom. 

Skvostnou stavbou v Bologni je Basilica San Petronio, ktorá je piatym najväčším kostolom sveta. Turisti sa tiež s obľubou pristavia pri Neptúnovej fontáne, ktorej dominantou je socha Neptúna držiaca trojzubec. Ten si do svojho loga zvolila i automobilka Maserati, ktorej domovom je práve Bologna. 

Ak si chcete dopriať ten pravý gastronomický zážitok, ste na správnom mieste. Z Bologne pochádzajú mnohé špeciality, ako sú bolonské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini alebo mortadella.

Letenky do Bologne z Viedne a späť nájdete tu:

letenky bologna