Letenky do Bologne z Bratislavy za 36 eur

Jedno z najkrajších talianskych miest ponúka kúzelné pamiatky, pohodovú atmosféru a jedinečné gastronomické zážitky. Letenky do Bologne z Bratislavy teraz za 36 eur. 

V cene letenky je zahrnutá malá príručná batožina. Za príplatok si môžete so sebou vziať aj klasickú príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20 cm do 10 kg. 

Bologna je najmä mesto mladých, takže o zábavu a pestrý nočný život nebude núdza. Najviac vyhľadávaným miestom je ulica Via Zamboni, ktorá je k večeru plná študentov a tiež turistov. V Bologni sa nachádza najstaršia univerzita na svete, kde študoval i známy Umberto Eco. 

Ak na ulici začujete "La rossa", "La dotta" alebo "La grassa" verte, že sa vo všetkých prípadoch jedná o Bolognu. V Taliansku je totiž známa hneď pod tromi menami. La rossa (červená) je prezývaná pre svoje typické červené budovy. La dotta (vzdelaná) zase pre najstaršiu univerzitu a "la grassa" (tlstá), pretože je známa ako hlavné mesto gastronómie. 

Bolognu pretkáva až 35 km arkád, ktoré vás prevedú väčšou časťou mesta. Nemusíte sa tak obávať dažďa, pred ktorým vás arkády skryjú. 

Medzi významné symboly Bologne patria stredoveké veže Due Torri, ktoré sa prezývajú Asinelli a Grisanda. Z veží je nádherný výhľad na celé mesto a okolie. 

Letenky do Bologne z Bratislavy a späť nájdete tu:

letenky bologna