Letenky do Bologne z Bratislavy za 32 eur

Bologna je jedným z najkrajších miest Talianska a zároveň je považovaná za hlavné mesto gastronómie. Narazíte tu na úžasný kus histórie a mnoho pamiatok, ktoré stoja za videnie. Letenky do Bologne priamo z letiska Bratislavy teraz len za 32 eur.

Bologna patrí k najbohatším mestám Talianska a to nie len ekonomicky, ale aj historicky. Je domovom najstaršej univerzity sveta, kde študoval i Umberto Eco. Práve vďaka univerzite si Bologna vyslúžila prezývku La Dotta, čiže vzdelaná. Tu však zoznam jej prívlastkov nekončí. Často je prezývaná i La Rossa (červená) pre jej historické budovy postavené z červenej tehly. Prívlastok LA Grassa (tlstá) je zase spojený s vynikajúcou bolonskou kuchyňou, ktorej základ tvoria najmä krémové omáčky a mäso.

Ak si chcete urobiť výlet do niektorého z európskych miest, toto 380-tisícové mesto je výbornou voľbou. Bologna je jedným z mála miest, v ktorom sa nemusíte obávať, že vám pobyt znepríjemni daždivé počasie. V Bologni je totiž až 45 kilometrov ulíc krytých historickými arkádami, ktoré vás ochránia pred dažďom. Môžete si tak nerušene vychutnávať prechádzku v historickom centre alebo nákupy v miestnych obchodíkoch.

Najviac frekventovaným miestom Bologne je tepna Via Indipendenza. Touto ulicou sa dostanete na námestie Piazza Maggiore, na ktorom pyšne stojí Basilica San Petronio. Bazilika je piatym najväčším kostolom na svete a napriek tomu, že je stále nedokončená, na kráse jej to rozhodne neuberá. Obľúbenou zastávkou turistov je Neptúnova fontána, ktorej dominantou je socha Neptúna držiaca trojzubec. Ak sa vám bude zdať, že vám tento trojzubec niečo pripomína, určite sa nemýlite. Do svojho loga si ho zvolila automobilka Maserati, ktorej domovom je Bologna.

Bologna je úžasné mesto, ktoré opantá i vaše chuťové poháriky. Bologna je totiž rodiskom mnohých gastronomických lákadiel, ako sú bolonské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini alebo mortadella.

Aj vy ste dostali chuť na Bolognu? Skočte si po super letenky, ktoré sú v ponuke len za 32 eur s odletom priamo z Bratislavy a za viac ako hodinku letu sa aj vy môžete túlať uličkami Bologne.

Letenky do Bologne z Bratislavy a späť nájdete tu:

letenky bologna