Letenky do Bologne len za 26 eur

Máme pre vás lacné letenky do jedného z najkrajších talianskych miest. Pripravte sa na úchvatné historické pamiatky a jedinečný gastronomický zážitok. Letenky do Bologne z Bratislavy teraz kúpite za 26 eur. 

Bologna je hlavne mesto mladých a študentov. Nachádza sa tu dokonca najstaršie univerzita sveta, na ktorej študoval i Umberto Eco. Študentov večer stretnete najmä na ulici Via Zamboni. 

Bologna je známa najmä bolonskou kuchyňou a je označovaná za hlavné mesto gastronómie. Niet sa čomu čudovať, že si vyslúžila prezývku La Grassa, čiže tlstá. Práve v Bologni sa totiž zrodili mnohé špeciality, ako sú bolonské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini alebo mortadella. 

Ďalšou výhodou Bologne je to, že sa tu nemusíte obávať nepriaznivého počasia. Až 45 kilometrov ulíc totiž pokrývajú historické arkády, ktoré vás ochránia pred prípadným dažďom. Nič vám tak nemôže pokaziť prechádzku týmto úchvatným mestom. 

Čo vidieť v Bologni

Najviac frekventované sú dve námestia - Piazza di NettunoPiazza di Maggiore. Stredom námestia Piazza di Nettuno je Neptúnova fontána, ktorej dominantou je socha Neptúna držiaca trojzubec. Práve ten má vo svojom logu automobilka Maserati, ktorej domovom je Bologna. Na námestí Piazza di Maggiore zase narazíte na peknú budovu Palazzo d’Accursio o Comunale s vežičkou a hodinami alebo masívnu Baziliku sv. Petrónia

Pýchou Bologne sú Due Torri - Dve veže. Kedysi bolo v meste podobných veží približne 180, dnes sa ich zachovalo už len pár. 

Letenky do Bologne z Bratislavy a späť nájdete tu:

letenky bologna