Letenky do Barcelony z Bratislavy alebo Viedne už od 51 eur

Barcelona, mesto Gaudího a futbalu, v ktorom zažijete nezabudnuteľnú atmosféru. Urobte si výlet do tejto katalánskej perly. Letenky do Barcelony z Bratislavy alebo Viedne teraz už od 51 eur.

Turisti Barcelonu milujú najmä pre jej prímorskú polohu, úžasné historické pamiatky, architektúru, na ktorej sa podpísal slávny Antoni Gaudí, romantické uličky a chutné jedlo. Na svoje si tiež prídu futbaloví nadšenci. Sledovanie zápasu domáceho klubu FC Barcelona je skutočným zážitkom aj pre tých, ktorí futbal nesledujú.

Najviac navštevovanou pamiatkou Barcelony je Sagrada Família (Chrám svätej rodiny), ktorá je vo výstavbe už od roku 1882. Napriek tomu, že nie je dokončená, pre turistov je otvorená. Lístky odporúčame kúpiť vopred, lebo priamo na mieste bývajú často vypredané.

Gaudího úžasnú fantáziu možno vidieť aj na mnohých ďalších miestach Barcelony ako je napr. Park Güell (Guellov park) alebo Casa Batlló. Milovníci umenia a histórie by nemali vynechať návštevu Múzea Pabla Picassa, v ktorom si môžete pozrieť množstvo jeho diel. Najkrajší výhľad na Barcelonu budete mať z hory Tibidado, kde sa okrem kostolíka Temple de Sagrat Cor nachádza aj viac ako sto rokov starý zábavný park.

Samostatnou kapitolou Barcelony je miestna kuchyňa. Katalánci jedlo milujú a budete mať stále čo objavovať. Určite ochutnajte tradičnú paellu. Tú najlepšiu vám pripravia v rybárskej štvrti Barcelonetta. Pri návšteve Barcelony nevynechajte i známy miestny trh Mercado de la Boqueria, ktorý sa nachádza priamo na La Rambla. Je plný chutí, vôní a farieb. Za zastávku určite stojí slávna cukráreň Bobo, v ktorej môžete ochutnať mimoriadne kreatívne a veľmi chutné dezerty.

Letenky do Barcelony z Bratislavy a späť nájdete tu:

Letenky do Barcelony z Viedne a späť nájdete tu:

letenky do Barcelony z Viedne