Letenky do Bangkoku za 499 eur s Qatar Airways

Už ste leteli s Qatar Airways do Thajska? Rozhodne by ste to mali vyskúšať. Aerolinka ponúka i v ekonomickej triede úžasný komfort a výborné jedlo. Tieto letenky budú pre vás vstupenkou do raja, ktorý začína už na palube lietadla.

Qatar Airways patrí medzi jednu z najlepších leteckých spoločnostní na svete. Teraz má pre vás peckové letenky do Bangkoku s odletom z letiska Viedeň (Schwechat).

Thajsko je tropickou krajinou s veľmi príjemnou klímou počas celého roka. Vplyvom monzúnov sa tu vytvárajú tri ročné obdobia - teplé obdobie, obdobie dažďov a chladné obdobie. Teplota však celoročne neklesne pod 30 stupňov. Ideálne obdobie na navštívenie Thajska je od novembra do konca marca, kedy je tu ideálne počasie. Od marca do júna teploty stúpajú a prevláda horúce počasie a do októbra ich strieda obdobie dažďov.

Bangkok je vstupno bránou do Juhovýchodnej Ázie. Hlavné a zároveň najväčšie mesto Thajska obýva 10 miliónov obyvateľov. Je plný turistov a cestovateľov. Bangkok, resp. celé Thajsko je známe a ako “krajina tisíca úsmevov¨. Hneď z príchodu vás privítajú úsmevom miestni obyvatelia, ktorí sú veľmi priateľskí. Bangkok sa oplatí navštíviť na pár dní a potom zamieriť na niektorý z úžasných thajských ostrovov

Bangkok je plný kontrastov. Rieka Chao Phraya delí mesto na dve časti. Na jednej strane sa nachádzajú vysoké mrakodrapy a na druhej strane chudobné slumy. História Bangkoku sa mieša s modernými prvkami. Nájdete tu staré chrámy a zároveň ultra moderné obchodné centrá. Na prvý pohľad sa vám môže Bangkok zdať chaotický a špinavý, ale rýchlo si naň zvyknete a uvidíte, že všetko sa tu nachádza v dokonalej harmónii.

V Bangkoku sa nachádza množstvo historických pamiatok a chrámov. Určite sa oplatí vidieť tie najznámejšie, ako je Grand Palace. Palác slúžil 150 rokov ako domov thajského kráľa, najvyššieho súdu a administratívnej vlády. Je výnimočný svojou architektúro a je skutočne úžasným dielom.

Wat Pho je najvyšší a najstarší wát v Bangkoku. Nachádza sa v ňom najväčšia zbierka podobizní Budhu. Tou najznámejšou je ležiaci Budha, ktorý je pokrytý zlatými listami. Dlhý 46 metrov a jeho chodidlá majú 3 metre.

Wat Arun je známy ako Chrám Svitania a je jednou z najznámejších pamiatok v Bangkoku. Chrám je pomenovaný podľa hinduistického boha svitania - Aruna a najkrajší je práve počas svitania, keď sa od neho odrážajú slnečné lúče. Najvyššia veža chrámu je vysoká okolo 86 metrov.

Akciové letenky do Bangkoku nájdete tu:

letenky Bangkok