Letenky do Bangkoku z Viedne za 499 eur

Bangkok vás privíta tisícimi úsmevmi a unikátnimi pamiatkami. I vďaka nim si toto miesto zamilujete. Leťte do Bangkoku priamo bez prestupu z Viedne (letisko Schwechat) už za 499 eur.

Thajsko má veľmi príjemnú klímu počas celého roka. Vplyvom monzúnov sa tu striedajú tri ročné obdobia - teplé obdobie, obdobie dažďov a chladné obdobie. Ideálne počasie na návštevu Thajska je od novembra do konca marca.

Bangkok je považovaný za vstupnú bránu do Juhovýchodnej Ázie. Je hlavným a zároveň najväčším mestom Thajska s viac ako 10 miliónmi obyvateľov. Cestovateľmi a turistami sa to tu hemží na každom kroku. Hneď z príchodu vás privítajú miestni obyvatelia úsmevom. Sú veľmi priateľskí a niet sa čomu čudovať, že Bangkok a vlastne i celé Thajsko je prezývané "krajina tisíca úsmevov." Na návštevu Bangkoku vám bude stačiť pár dní a potom môžete zamieriť na niektorý z rozprávkových thajských ostrovov.

Rieka Chao Phraya delí Bangkok na dve časti plné kontrastov. Na jednej strane sa nachádzajú vysoké mrakodrapy a na strane duhej chudobné slumy. V Bangkoku sa staré mieša s novým. Nachádzajú sa tu staré chrámy a zároveň ultra moderné obchodné centrá. Mnohým turistom sa Bangkok môže zdať na prvý pohľad špinavý a chaotický, ale rýchlo zistíte, že všetko tu je v dokonalej harmónii.

V Bangkoku nájdete množstvo historických pamiatok a chrámov. Medzi tie najznámejšie patrí Grand Palace, palác, ktorý bol 150 rokov domovom thajského kráľa, najvyššieho súdu a administratívnej vlády. Je skutočne úžasným dielom s výnimočnou atmosférou.

Ďalším významným miestom je Wat Pho, najstarší wát v Bangkoku. Nachádza sa tu najväčšia zbierka podobizní Budhu, z ktorých najznámejšia je socha ležiaceho Budhu, pokrytá zlatými listami. Socha je dlhá 46 metrov a chodidlá Budhu majú 3 metre.

Obľúbeným miestom v Bangkoku je Wat Arun, čiže Chrám Svitania. Názov dostal podľa hinduistického boha svitania - Aruna. Chrám je najkrajší práve počas svitania, keď odráža slnečné lúče. Hlavná veža chrámu má až okolo 86 metrov.

Akciové letenky do Bangkoku z Viedne nájdete tu:

letenky Bangkok