Letenky do Atén z Bratislavy za 77 eur

Objavte veľkolepú Akropolu a ďalšie historické pamiatky Grécka. Letenky do Atén s odletom z letiska Bratislava sú teraz v ponuke už za 77 eur.

Výlet do Atén je vždy dobrý nápad, či už na víkend alebo predĺženú dovolenku. Atény sú obľúbenou destináciou mnohých turistov a to najmä pre ich úžasné historické pamiatky, priateľskú atmosféru a tiež vynikajúcu grécku kuchyňu.

Symbolom a pýchou Grécka je Akropola, ktorá je pre Grékov takmer posvätným miestom. Ročne privíta viac ako 2 milióny turistov z celého sveta. V Akropole údajne žili ľudia už pred 5000 rokmi. Toto majestátne dielo sa rozprestiera na kopci a kedysi bola prirodzeným opevnením Atén. Dodnes sú zachované zvyšky tohto opevnenia, i keď hradby sa už ani zďaleka netýčia do výšin tak, ako kedysi. Dominantnou stavbou v Akropole je chrám z bieleho mramoru postavený bohyni Atény - Parthenón. V chráme sa nachádza aj socha bohyne, ktorá je vysoká 12 metrov a je zdobená zlatom a slonovinou.

V Aténach si prídu na svoje aj vaše chuťové poháriky. Čo takto ochutnávka pravého gréckeho gyrosu? Najlepší robia v stánkoch vo štvrti Monastiraki.

V blízkosti Akropoly sa nachádzajú útulné kaviarne, z ktorých budete mať nádherný výhľad. Na pulzujúci život narazíte na miestnej tržnici. Nájdete tu naozaj všetko - ryby, plody mora, ovocie, zeleninu a mnoho ďalšieho.

Ak sa zatúžite okúpať v mori, dostanete sa k nemu veľmi jednoducho a za pár eur. Najobľúbenejšia pláž je v oblasti Kavouri-Vouliagmeni.

Teraz môžete Atény navštíviť za super cenu. Letenky s odletom priamo z Bratislavy kúpite už za 77 eur. To sa naozaj oplatí.

Letenky do Atén z Bratislavy nájdete tu:

letenky atény