Letenky Cyprus už za 30 eur

Dovolenka na Cypre? Teraz je ten správny čas. Navštívte tento kúzelný ostrov s úžasnou históriou a nádhernou prírodou. Letenky na Cyprus s odletom z Viedne teraz len za 30 eur.

Cyprus je jednou z top obľúbených destinácii tohto leta. Ponúka nádherné more, prírodné scenérie, úžasné počasie a kus histórie. Môžete objavovať jeho pamiatky, urobiť si výlet do pohoria Troodos alebo preskúmať roklinu Avakas.

Z letiska Viedeň sa dostanete priamou linkou na medzinárodné letisko Larnaka. Hneď po Nikózii a Limassole je tretím najväčším mestom na Cypre. Je to jedno z najstarších nepretržite obývaných miest na svete. Nachádzajú sa tu nádherné pláže more, historické pamiatky a hotely so skvelými službami. Významnou stavbou je Kostol sv. Lazara z 9. storočia. Podľa legendy sa v útrobách kostola nachádza hrobka Lazara, ktorého zázračne vzkriesil Ježiš Kristus. Po tomto zázraku mal Lazar odísť práve na Cyprus, kde prežil zvyšok svojho života.

Cyprus je rozmanitý ostrov. Nájdete tu pláže s bielym a tmavým pieskom až po jemný štrk. Najkrajšie pláže sa nachádzajú v letovisku Ayia Napa. Najkrajšou lagúnou ostrova je Nissi, ktorá sa pravidelne umiestňuje v rebríčkoch najkrajších pláži sveta. Nemenej krásnou je pláž Konnos, ktorú pokrýva biely piesok.

Do ďalekej histórie sa zatúlate v meste Nikózia. Hlavné mesto Cypru vzniklo v časoch Byzantskej ríše. Dodnes je rozdelené na tureckú a grécku časť. Je to posledné rozdelené mesto v Európe.

Letenky Viedeň - Larnaka (Cyprus) a späť nájdete tu:

letenky larnaka cyprus