Letenka z Košíc na Maldivy za 609 eur

Letenky do destinácie snov sú v ponuke za 609 eur. Splňte si svoj sen a využite jedinečnú možnosť kúpiť si letenku na Maldivy z Košíc za skvelú cenu.

Naplánujte si dovolenku už teraz a užite si malý raj na zemi, Maldivy, nazývané i Maledivy. Azúrové farby mora, pláže s bielym pieskom a typické domčeky na vode dodávaju tomuto ostrovu tú pravú exotiku.

Maldivy ležia na niekoľkých súostroviach sopečného pôvodu, ktoré sa nazývajú atoly. Atoly sú pozostatkom sopiek, ktoré časom obrástli kolármi a stred sopky zalialo more. Na hladine zostali reťazcce ostrovov a uprostred nich sa nachádza centrálna lagúna. Miestne pláže patria medzi tie najkrajšie na svete a obmýva ich azúrové more.

Hlavné mesto Male je ľahko dostupné zo všetkých ostrovo i atolov. Mesto sa rozprestiera na najväčšom ostrove z celého súostrovia.

I keď sú Maldivy moslimskou krajinou, v dovolenkových strediskách cítiť značný európsky vplyv. Typickým obrazom ostrova sú vodné bungalovy, resp. malé chatky na drevených pilieroch osadených priamo v mori. Stačí vykročiť z chatky rovno do mora a môžete si užívať kúpanie, šnorchlovanie hneď vedľa vašej izby. Na ostrove sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení a to od luxusných hotelových komplexov až po ubytovanie u miestnych obyvateľov, ktoré je tiež veľmi populárne a môžete si tak užívať exotickú dovolenku za výhodnú cenu.

Súostrovie Maldivy tvorí viac ako tisíc menších a väčšich ostrovčekov, z ktorých je obývaných iba okolo 200. Miestnou atrakciou je plavka k niektorému z neobývanýh ostrov, ktoré väčšinou prejdete pešo približne za hodinu. Na chviľu tak môžete zažiť, aké to je ocitnúť sa na opustenom ostrove.

Tunajší podmorský svet, ktorý je doslova pastvou pre oči. Pod hladinou mora žije viac ako tisíc druhov rýb, 20 druhov veľrýb a delfínov, 5 druhov korytnačiek, 145 druhov krabov a iných živočíchov. Práve z tohto dôvodu sú Maldivy vyhľadávanou destináciou pre potápanie a šnorchlovaie. Nájdete tu potápačské centrá, kde sa vás ujme profesionálny inštruktor a môžete tak spoznávať pestrý život pod hladinou mora.

Ak vás nebaví celý deň ležať na pláži, vyskúšajte atraktívne športy ako surfovanie, vodné lyžovanie, vodné skútre alebo rybárčenie.

Pre tých, ktorých nebaví celé dni ležať na pláži, sú v ponuke atraktívne športy ako vodné lyžovanie, surfovanie, vodné skútre alebo rybárčenie.

Akciové letenky na Maldivy nájdete tu:

letenky Maldivy