Letenka na Maltu z Bratislavy za 71 eur

Malta ponúka nádherné pláže, panenskú prírodu a dobrodružnú históriu. Objavte tento nádherný ostrov. Letenky z Bratislavy na Maltu sú teraz za 71 eur.

Malta je najmenší ostrov Európskej únie a ukrýva mnoho skvostov. Očarí vás nádhernými plážami, ktoré obmýva priezračná voda, históriou, milými obyvateľmi a úžasnými miestami, ktoré stoja za videnie. Tak nečakajte a užite si nezabudnuteľnú dovolenku na Malte.

História Malty sa začala písať za čias maltézskych rytierov, ktorým Karol V. daroval za ich udatnosť súostrovie Malta za cenu jedného sokola ročne. Z tohto obdobia sa zachovali mohutné hradby, pevnosť v hlavnom meste Valletta a tiež nádherné chrámy. Hlavné mesto Vallettta predstavuje rytiersku pevnosť, ktorú založili maltézski rytieri na príkaz pápeža.

Zaujímavým miestom je Katedrála sv. Jána, ktorá je pomenovaná podľa Jána Krstiteľa. Ján Krstiteľ bol patrónom maltézskeho rádu. Po celé stáročia sa tu nachádzala vzácna relikvia - jeho pravá ruka. Pravou rukou pokrstil Ján Krstiteľ Ježiša Krista. Keď sa ostrov dostal do spárov Napoleona, relikvia bola potajomky prevezená do Ruska a dnes sa nachádza v Čiernej Hore. Katedrála je bohato zdobená zlatom a freskami, ktoré pripomínajú život Jána Krstiteľa.

Na Malte sa nachádza mnoho pamiatok, ktoré súvisia s maltézskymi rytiermi. Jednou takou je Grand Master’s Palace (Palác veľmajstra), ktorý sa nachádza v srdci mesta. Kedysi tu mali rytieri hlavný stan, dnes je palác sídlom prezidenta a parlamentu.

V blízkosti prístavu sa nachádza promenáda, ktoré je plná obchodov, kaviarní a reštaurácii a je obľúbeným miestom turistov.

Malta je jedným z troch ostrovov súostrovia Malta. Ďalšími obývanýnim ostrovmi sú Gozo a Comino. Tie najkrajšie fotografie pochádzajú práve z ostrova Gozo, ktorý je známy vďaka nádherným útesom a jaskyniam. Unikátnym výjavom je podmorská jaskyňa - Modré dieťa, ktorá pripomína prírodný bazén lemovaný skalami. Nájdete tu jaskyňu Kalypso, o ktorej sa povráva, že práve tu Homér napísal svoje dielo Odyseu.

Comino je menej obývaný ostrov, za to je však obľúbeným miestom na výlety loďkou. Nachádza sa tu jedna z najkrajších pláží Malty, Blue Lagoon, ktorá má jedinečne tyrkysovú vodu a biely piesok.

Najznámejším miestom Malty je Hal Saflieni Hypogeum, najcennejšie archeologické nálezisko na svete. Nachádza sa neďaleko Valletty a tvoria ho chodby a katakomby vytesané do hĺbky štyroch poschodí. História tohto unikátneho miesta siaha 3000 p.n.l.. V dávnych časoch sa tu vykonávali pohrebné rituály a bolo tu objavených približne 7000 tiel.

Určite navštívte aj neolitické chrámy Hagar QimMjandra, ktoré sú vytesané do vápencov. Tieto skalnaté megality sú dokonca stašie ako pyramídy.

Letenky Bratislava - Malta - Bratislava nájdete tu:

letenky malta