Letenka na Cyprus už za 48 eur

Cyprus je kúzelný ostrov s nádhernou prírodou a množstvom archeologických nálezísk. Letenky na slnečný ostrov Cyprus teraz len za 48 eur.

Cyprus ponúka nekonečné možnosti pre skvelú dovolenku. Je tretím najväčším ostrovom v Stredomorí a môže sa pýšiť azúrovými vodami a zlatistými plážami. Môžete objavovať jeho historické pamiatky, urobiť si výlet na pohorie Troodos alebo preskúmať roklinu Avakas. Podľa gréckej mytológie sa práve na Cypre zrodila z morskej peny bohyňa Afrodita.

Ostrov je veľmi rozmanitý a nájdete tu pláže s bielym a tmavým pieskom až po jemný štrk. Tie najkrajšie pláže sa nachádzajú v letovisku Ayia Napa a najkrajšou lagúnou ostrova je Nissi, ktorá sa pravidelne umiestňuje v rebríčkoch najkrajších pláži sveta. Nádherná je i pláž Konnos s bielym pieskom.

Ak sa chcete zatúlať do dávnej histórie ostrova, navštívte mesto Nikózia. Hlavné mesto vzniklo už v časoch Byzantskej ríše a ďalej rástlo pod vplyvom templárov a Benátčanov. Zaujímavosťou je, že Nikózia sa delí na tureckú a grécku časť a ide o posledné rozdelené mesto v Európe.

Úchvatným zážitkom sú i potulky po starovekých kláštoroch a byzantských kostoloch alebo cyklistika borovicovým lesom v pohorí Troodos. Cyprus ohúri i vaše chuťové poháriky, miestna kuchyňa je dokonalým spojením gréckych, tureckých a arabských chutí.

Letenky Viedeň - Paphos (Cyprus) a späť nájdete tu:

letenky paphos cyprus