Letenka do Madridu z Bratislavy už za 59 eur

Letenky do Madridu za 59 eur? To sa naozaj oplatí. Leťte z Bratislavy spoznávať veľkoleposť "mesta kráľov".

Spoznajte Madrid

Madrid nemá prístup k moru a preto často leží v tieni slávnejšej Barcelony. Je však rovnako krásny a neodolateľný. Mnohí o ňom hovoria, že je dokonca ešte otvorenejší a priateľskejší ako Barcelona. Spoznávať Madrid je vzrušujúcim zážitkom, ako napríklad sledovať futbalový zápas miestneho Real Madrid a Fc Barcelona.

Madrid určite patrí k najkrajším mestám Európy. Leží v srdci Španielska, konkrétne v oblasti Kastília. Je domovom viac ako 3 miliónov obyvateľov. Keďže v Madride kedysi bolo mnoho medvedov, symbolom mesta sa stal práve medveď opierajúci sa a o strom madroňo.

Najstaršou časťou mesta je Rakúsky Madrid, ktora pochádza ešte z čias vlády Habsburgovcov v 16. - 17. storočí.

Madrid má v ponuke množstvo úžasných miest. Tu sú niektoré z nich:

Kráľovský palác (Palacio Real) je sídlo španielskeho kráľa a zároveň to je najstaršia budova v meste. V interiéri paláca sa nachádza 2800 izieb. Palác prešiel rozsiahlou rekonštrukciou po veľkom požiari v roku 1734, ktorá trvala celch 26 rokov.

Najväčšou dopravnou tepnou v Madride je Gran Via. Patrí medzi vyhľadávané miesta, kde nájdete množstvo obchodíkov a tiež hotely.

Plaza Mayor je centrum celého Španielska a tiež symbolický stred krajiny. Kedysi sa tu konali popravy a organizovali byčie zápasy. Mnohí považujú toto miesto za najkrajšie námestie v Madride.

Záľubou španielskych kráľov bola zeleň a z ich čias sa tu zachovali prekrásne parky a záhrady, ktoré sú ozdobou Madridu.

Madrid by set určite mali zažiť s celou jeho krásou. A teraz je ten najlepší čas, keď sú v ponuke vynikajúce letenky za super ceny.

Letenky do Madridu z Bratislavy nájdete tu:

lacné letenky Madrid