Letenka do Eindhovenu z Bratislavy už za 57 eur

Nová priama linka medzi Bratislavou a Eindhovenom je potešujúcou správou pre všetkých tých, ktorí majú radi Holandsko. V predaji sú už i letenky, ktoré začínajú od 57 eur.

Eindhoven patrí medzi najväčšie mestá Holandska a leží neďaleko hraníc s Belgickom a Nemeckom. Je to moderné mesto, v ktorom sa rozhodne nebudete nudiť. Nazýva sa i mesto svetla a to po značke Philips, ktorá ho preslávila. Mesto ponúka skvelé múzeá, kaviarne, cyklochodníky a na bicykli sa tu dá túlať od rána do večera.

Možno ste o Eindhovene doteraz nepočuli, ale pre Holandsko je toto mesto jedným z najdôležitejších železničných uzlov, z ktorého smerujú vlaky do celej krajiny.

Najzaujímavejšou stavbou mesta je Chrám svätej Kataríny, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Rovnako ako Bratislava, aj Eindhoven má svoje UFO. Je ním stavba s futuristickým dizajnom Evoluon, ktorá vyzerá ako lietajúci tanier. Slúži ako konferenčné centrum a nachádza sa tu i reštaurácia. Táto stavba je dielom spoločnosti Philips. Oddýchnuť si môžete v areáli Genner Parken, ktorý je ideálnym miestom pre šport alebo relax. Nájdete tu aj Eindhoven Museem a archeologické múzeum.

Ak chcete vyraziť za zábavou, ideálnym miestom je ulica Stratumseind, kde sa nachádza množstvo barov, kaviarní a reštaurácií. Výlet si môžete urobiť i do okolitých miest ako Amsterdam (130 km) alebo Rotterdam (111 km).

Letenky do Eindhovenu z Bratislavy nájdete tu:

Letenka do Eindhovenu z Bratislavy