Horúci Tel Aviv s letenkou za 89 eur

Tel Aviv je jedným z najzaujímavejších miest sveta. Mesto, v ktorom spája dávna história so super modernými prvkami. Navštívte Tel Aviv s letenkami už za 89 eur.

Izrael je vyspelá a multikultúrna krajina, v ktorej žijú ľudia z celého sveta. I keď ide o krajinú Blízkeho východu, budete mať pocit, akoby ste sa nachádzali v Európe. V porovnaní s Európou tu však nájdete oveľa viac exotiky.

Izraelský Tel Aviv na brehu Stredozemného mora ponúka všetko, čo si len turista môže priať. Exotiku, more, dokonalé pláže, obchody, históriu, pamiatky, nočný život.

Metropola patrí k najmodernejším miestam celého Blízkeho Východu. Miestne pláže patria skutočne medzi topku. Sú perfektne vybudované, upravené a udržiavané. Nájdete tu cyklotrasy, bary, reštaurácie.

Napriek tomu, že Tel Aviv leží iba necelú hodinku cesty od Jeruzalema, obe mesta sa od seba veľmi líšia. Jeruzalem je konzervatívny a silno ovplyvnený náboženstvom. V uliciach mesta stretnete mníchov oblečených v sutanách, moslimov s modlitebnými korálikmi alebo ortodoxných židov. Tel Aviv je naopak moderný, liberálny a multikultúrny. Mešita v meste stojí vedľa supermoderného hotela. Tel Aviv sa nazýva i ako mesto, ktoré nikdy nespí a niet sa čomu čudovať. Nočný život a zábavu tu nájdete na každom kroku.

Najznámejšou ulicou je Dizengoff, ktorá nesie prezývku “Champs-Élysées¨. Nachádzajú sa tu drahé butiky, reštaurácie a bary. Po celej šírke je lemovaná budovami s modernou architektúrou. Na konci ulice sa nachádza obchodné centrum s viac ako 400 obchodmi.

Môžete sa tiež vydať na výlet do neďalekého historického mesta Jaffa, ktoré patrí medzi najstaršie mestá sveta. Alebo si urobte výlete k Mŕtvemu moru. Byť v Izraeli a neokúpať sa v ňom by bolo doslova hriechom. V tomto mori sa teda neutopíte. Hustota vody to človeku ani nedovolí. V tomto mori budete akoby naložený v soľnom roztoku. Môžete poležiačky napríklad čítať noviny, ale prudšie pohyby sa tu neodporúčajú, aby vám voda nedostala do očí alebo nosa, pretože to príšerne štípe.

Návšteva Izraelu bude pre vás i gastronomickým zážitkom. Nájdete tu všetko od mexickej kuchyne, pizzérie až po tradičný falafel z pomletého cíceru, ktorý je považovaný za národné jedlo.

Akciové letenky do Tel Avivu nájdete tu:

letenky tel aviv