Bukurešť s letenkami za 23 eur

Nechajte predsudky doma a zaleťte si do Rumunska. Bukurešť skutočne stojí za návštevu, presvedčte sa sami. Letenky s odletom z Viedne sú v ponuke od 23 eur. 

Bukurešť síce nepatrí medzi TOP vyhľadávané európske metropoly, rozhodne však stojí za videnie. Moderná architektúra v kombinácii so socialistickými budovami, pamiatky, zaujímavé miesta, bohatý nočný život a zábava. Obľúbenou zastávkou turistov je ulica Calea Victoriei, ktorá bola v minulosti hlavnou obchodnou ulicou. Nachádzajú sa tu reštaurácie, obchody a pamiatky. 

Jednou z najznámejších budov v Bukurešti je Parlament, ktorý je plný kontrastov. Jedni túto stavbu považujú za tú najkrajšiu v Bukurešti, iní za tú najškaredšiu. Bol postavený počas tyranskej vlády Nicolae Ceausescu. Zámerom bolo postaviť najväčšiu parlamentnú budovu na svete. Jednotlivé miestnosti sú zariadené v pompéznom štýle a okrem sídla parlamentu sa tu nachádza Múzeum totality. 

V Bukurešti tiež natrafíte na Víťazný oblúk, ktorý je replikou toho v Paríži. Nachádza sa tu tiež fascinujúci kostol z 18. storočia a rumunské Atheneum, čo je veľkolepá koncertná hala. 

Letenky do Bukurešti z Viedne nájdete tu:

letenky do bukurešti