Bologna s letenkami za 19 eur

Bologna má šikmú vežu ako Pisa, vodné kanály ako Benátky a menej turistov ako Florencia. Navštívte hlavné mesto gastronómie. V ponuke sú letenky len za 19 eur. 

Talianska Bologna je nádherné mesto, ktoré má osobité čaro. Symbolom mesta sú stredoveké veže Asinelli a Grisanda, ktoré dodávajú mestu šarmantný vzhľad. Veže dokonca poslúžili ako inšpirácia pri stavbe slávnych dvojičiek v New Yorku. 

Bologna je známa vynikajúcou kuchyňou a stala sa kolískou mnohých kulinárskych špecialít. Bolonské špagety si tu však nepýtajte. Bolonské špagety nielenže nepochádzajú z Bologne, ale dokonca ani z Talianska. Pre miestnych je zvláštne, že sú preslávení po celom svete jedlom, ktoré ani nie je ich. V skutočnosti je u nich populárna omáčka, ktorá sa nazýva ragú. Často je označovaná ako Ragù alla bolognese, keďže pochádza z oblasti Emilia Romagna, kde sa nachádza aj Bologna. 

Bolognu najlepšie spoznáte v jej uličkách, kde sa to hemží študentmi, umelcami a turistami. V Bologni sa navyše nemusíte báť nepriaznivého počasia, keďže viac ako 35 km uličiek sa nachádza pod historickým arkádami. 

Letenky do Bologne z Bratislavy a späť nájdete tu:

letenky bologna