Mykonos s letenkami z Viedne už za 63 eur

Čarovné pláže, nekonečná zábava, výborné služby a nádherná príroda. Ostrov, ktorý dokáže splniť podmienky i tých najnáročnejších cestovateľov. Navštívte božský Mykonos s letenkami už od 63 eur. 

Letecká spoločnosť Laudamotion prevádzkuje priame lety na ostrov Mykonos. A práve teraz sú v predaji lacné letenky z uvádzacie ceny na máj a jún. Tak si doprajte skvelý cestovateľský zážitok!

Na ostrove sa nachádza rušný prístav, ktorý je rozdelený na dve štvrti - Kastro a Malé Benátky. Práve toto miesto je centrom zábavy, nakupovania, nočného života a vynikajúceho jedla. Vnútrozemie ostrova je na druhej strane veľmi pokojné, prevláda pestovateľská činnosť a chov kôz. 

Pláže na Mykonose sú skutočným lákadlom. Pre rodiny s deťmi je obľúbená pláž Elia, ktorá sa nachádza na juhu ostrova. Tí, ktorí milujú aktívnu dovolenku a vodné športy si zase prídu na svoje na Platys Gialos a Kalafatis. Ak sa chcete skryť pred davmi turistov, zatúlajte sa na sever ostrova, kde sa nachádzajú skryté zátoky s kamenistými plážami. 

Tradičným symbolom ostrova sú veterné mlyny, ktoré možno pozorovať na mnohých miestach. Kedysi sa tu vo veľkom produkovala múka, ktorou sa zásobovali i okolité ostrovy. Odvtedy už uplynulo veľa času, no mlyny tu zostali a stali sa neoddeliteľnou súčasťou ostrova. 

Na celom pobreží nájdete tiež mnoho kostolíkov a kaplniek, ktoré dali kedysi postaviť námorníci. Môžete si tiež urobiť výlet na blízky ostrov Délos, ktorý je podľa mytológie rodiskom boha Apolóna a bohyne Artemis. Narazíte tu na mnoho pamiatok, ktorým dominuje Levia terasa a mozaikové podlahy. 

Letenky Viedeň - Mykons a späť nájdete tu:

letenky bologna